BEZPIECZNE ZAKUPY

  • Różne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy 
  • Szyfrowane dane i transakcje

Jak zmierzyć obwód biustu, aby dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza?

Jak zmierzyć obwód biustu, aby dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru biustonosza dość często sprawia sporo problemów. Nie każda kobieta wie bowiem, jak podejść do tego tematu. W rezultacie w sklepach z damską bielizną panie niejednokrotnie sięgają po zbyt małe lub zbyt duże modele, a źle dobrany biustonosz nie tylko nie spełnia swojej funkcji odciążającej kręgosłup oraz podtrzymującej piersi – może również powodować dyskomfort, a nawet otarcia skóry. Co więcej, nie będzie też podkreślał atutów sylwetki. Na szczęście z naszego artykułu dowiesz się, jak zmierzyć obwód biustu i miseczkę, dzięki czemu zakup bielizny stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością!

Obwód biustu – jak zmierzyć?

W celu wykonania tego pomiaru konieczne będzie skorzystanie z centymetra krawieckiego. Obwód mierzymy tak, aby miara znalazła się zaraz pod piersiami, nie możemy też jej zbyt mocno zaciskać – musimy bowiem pozostawić odrobinę swobody na oddech. Szczególnie że uzyskany wynik i tak zaokrąglimy w dół, aż do wartości, która jest wielokrotnością liczby 5. To zaś oznacza, że jeżeli nasz wynik wynosi 87 centymetrów, to będą nas interesować przede wszystkim biustonosze o obwodzie 85 centymetrów.

Jak obliczyć rozmiar miseczki?

Do oznaczenia rozmiaru miseczki również niezbędny będzie centymetr krawiecki, przyda się też kalkulator. W tym przypadku obwód mierzymy w biuście, czyli wyżej niż poprzednio. Podczas zdejmowania tej miary centymetr prowadzimy na wysokości brodawek – warto też lekko pochylić się do przodu, aby uzyskać odpowiedni wynik.

Co dalej?

Czas na odrobinę matematyki. Od obwodu biustu odejmujemy obwód pod biustem, a uzyskany wynik porównujemy z tabelą. To da nam odpowiedź, jak duża miseczka sprawdzi się dla nas najlepiej – B, C, D, a może F?

Rozmiar miseczki Obwód biustu – obwód pod biustem
A 12 – 13,5
B 14 – 15,5
C 16 – 17,5
D 18 – 19,5
E 20 – 21,5
F 22 – 23,5
G 24 – 25,5
H 26 – 27,5
I 28 – 29,5
J 30 – 31,5
K 32 – 33,5

Może też zdarzyć się tak, że mimo prawidłowego rozliczenia, biustonosz o wskazanych wymiarach nadal nie będzie dobrze leżał. Co zrobić w takiej sytuacji? Również jest na to rada. Z pomocą przychodzą wtedy tak zwane siostrzane rozmiary, czyli biustonosze z mniejszym obwodem i większą miseczką lub większym obwodem oraz mniejszą miseczką, warto więc je przymierzyć!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl